top of page
Karma never forgets 2023

ריצ'ארד גרינייר

הסיפור המלא למפגש עם האמן הדי. גי. ומאסטר הסאונד והצלילים

רקע ומידע לאוהבי קריאה מורחבת ומעמיקה:

מאת: אלחאן ג'יריס-אשקר

 

צבע וקול:  כרטיס ביקור:

תערוכה/מיצג/מיצב/מופע/סדנה/כלי תרפויטי

 

 צבע וקול – חזון ורצון שנרקם בשנת 2013, הינו מפגש אמנותי ושיח מוזיקלי חזותי רגשי כאשר הציור והמוזיקה נפגשים ללא תכנון או ידיעה לנראות ושמע ליצירה המוגמרת מראש, כאשר הכל נוצר בזמן אמת  עם מכחול וצבעי אקריליק, על בד עדין נושם ורפוי שלא נשען על שום בסיס, בגודל של שני מטר רץ ועד אין סוף. בשונה ממצע הקאנבס שמעניק יציבות ואי תנועתיות, הבד זז בתנועתיות ומקצב שונה לכל מגע או הנחה וזרימה של צבע או משיכת מכחול, תהליך שמאפשר שיקוף, הרפיה, ודיאלוג מסוג אחר ופחות מוכר, המצריך הרבה ריכוז, איזון ותנועה רחבה ומעמיקה יותר של הגוף והנפש בכדי לסלול לעומק לרבדים המורכבים של המסע המודע והלא מודע של האני בכאן ועכשיו

Richard G. The Unknown Alien

ריצ'ארד גרינייר

סוף שנת 2015 תחילת 2016 התחלתי לחזור ארצה מגרמניה ואירופה. את מה שנולד בברלין, חיפשתי כאן בבית, קרוב אלי. מישהו שיודע לנגן את האהבה האינסופית לחיים, מוזיקה אבסטרקטית ללא מילים, שפת נפש נקייה,  מישהו שיודע לספק חומר ומסע. לא מסע מהיר אלא ארוך ומעמיק המדגדג לנשמה ומעיר אותה. המשכתי לחפש ולצאת למועדונים אך בעיקר מסיבות טבע בחיפוש אחרי מוזיקה טובה וצלילים אורגניים, אלקטרונים וחיים מהרבה ז'אנרים בכדי לציירם, המשכתי לשאת בתיק את הבד והצבעים, אני מביאה את הציור לרחבה כעוד אלמנט מרכזי ולא נידח. נפשי דרשה את החוץ, את המוזיקה של האור, מצאתי שהכי נקי זה בטבע בין שמיים לארץ כשאין תקרה חוצה או רצפה מטויחת. הגוף דרש תנועה רחבה יותר, הנשמה דרשה אוויר נקי, והעיניים דרשו אור נקי של שמש ויריח. וכשיש כיוון אמיתי בלב, החיים מחברים אותך לנפשות תאומות. 

רק חזרתי מברלין והתחלתי להחזיר את כל מה שסגרתי וניתקתי משנת 2013. המסע לא היה פשוט עם כל האור והאהבה, לחיות מהאמנות ולהביא את השפה והאור שלי לעולם בתחומים שהם אמיתיים לי התברר כמסע לא פשוט במציאות שלי וסביבתי. חזרתי להתחלה מחודשת ונקייה, כשהפעם ידעתי שאין דרך אחרת. הגעתי לנקודת אל חזור, אין פשרות, אני אצייר וארקוד לצלילי המוזיקה ללא הפסקה עד יומי האחרון. ואת האור הזה אני מעבירה הלאה לעולם. 

וכך שבת אחת אני מוצאת את עצמי מתגלגלת לתוך יער עם עוד חברים, בכניסה עמד אדם וחילק CD'S בחינם עם המוזיקה שהוא מחבר. אותו אדם התברר כבעל המסיבה. ואני תמיד בכל מקום מבקשת רשות מהמפיקים או אחראים למתוח את הבד ליד הרחבה הכי קרוב לקסם ולצלילים כי זה מה שחיפשתי, רחבה המכילה את כל האהבות שלי, קול תנועה וצבע. באיוונטים אלו האמנות הוויזואלית מקבלת חלק מזערי וקטן יותר, גיליתי שמסיבות לרוב מורכבת ממוזיקה וריקוד בעיקרון, אבל מה עם הציור? והאמנות?. באותו יום ניגשתי אליו וביקשתי רשות למתוח את הבד ולצייר, הוא הסכים וכך זה היה. עפתי שוב. אבל ממש לא ידעתי שאחזור לפגוש אותו כי באותה מסיבה הוא לא ניגן בזמן שהייתי אלא אמנים אחרים. ונגמרה השבת והלכתי הביתה. 

First meeing with the Army of fun (432hz) - Nature event 2015

בחזרה לבית, ובאוטו הקטן החדש שרכשתי לי היה נגן של CD, ושמתי את הסי.די, שנתן לי האיש  במסיבה שלא הכרתי אותו בשם אז. לא ידעתי למה לצפות, טוב או לא, אבל שמתי. ומאותו יום ועד לשנה אחרי ה CD הזה התנגן ללא הפסקה באוטו שלי בכל הנסיעות הקצרות והארוכות שלפעמים אף הארכתי כי הייתי צריכה להקשיב עוד. שנה שלמה שלא יצא לי לפגוש את האיש הזה שוב, עד ליום בו נסעתי למסיבה בחוף, והוא פתאום צץ מולי. לא חשבתי פעמיים וניגשתי אליו להודות לו למתנה שהעניק לי ביום ההוא על ההר. את הדיסק שהפך לחלק משמעותי באיזון היומיומי ובהתמודדות שלי במציאות שלי עם העולם, שמתי לב כאשר אני כועסת או לחוצה המוזיקה הזו בחלקי היום השונים הייתה מצליחה להזכיר לי לנשום, להירגע, לחזור לחייך ולרצות לרקוד ולעוף עוד ועוד. היה שם כוח ריפוי, דבר שבנוי טוב ממעמקי הלב, וזה הגיע אלי. זה היה אמיתי, הוא דיבר אלי דרך הצלילים לאורך כל השנה שחלפה. אני חייתי את זה וידעתי, הוא לא. כי זה נרטיב אישי שלי ועדיין, הצבעים שלי שוב מבקשים את הצלילים הטובים. 

במפגש זה על החוף הכרתי את מי שיהפוך לימים לצלע אינטגרלית בהתפתחות האישית, המקצועית ואנושית שלי. והכל דרך השפות האבסטרקטיות של הנפש והחיים. 

הוא הציג את עצמו בשם ריצ'ארד, שמחתי לאפשרות להביע את הערכתי והתודה הענקית לאור שהוא מביא. וכן הזמין אותי לעוד איוונטים שלו ולהפקה שהוא ייסד " (432hz)THE ARMY OF FUN", ועקבתי כי הבנתי שיש כאן משהו מעבר' יש כאן עבודה מכוונת של צלילים וחקר תדרים. יש חיבור שדרשתי בנפשי למוזיקה טובה אך לא ידעתי איך ומתי זה יגיע. וזה הגיע בדמות האדם שנקרא ריצ'ארד גרינייר, שהתברר לי כמאסטר סאונד וצלילים עם לב ענק. התחלתי לעקוב ולהגיע בכל פעם שיכולתי וביקשתי לצייר, וריצ'ארד תמיד נתן במה ומרחב, דבר שעבורי לא היה מובן מאליו. לאן זה יתפתח? בזמנו עוד לא ידעתי, אך כיום במילים פשוטות אני יכולה להגיד שקיבלתי הרבה ממתנות חיי בזמן חיים זה ולעתיד דרך אדם זה. 

היה שם תמיד הרבה כבוד והערכה, ולא ידעתי בהתחלה איך לדרוש יותר שעות גם מחוץ לרחבה, רציתי כמו שהיה לי עם שטפאן בברלין, שעות סטודיו נטו, לא מסיבה ואירוע עם קהל, אלא שיח מוזיקלי ציורי נקי על מצע חדש של חיים, בחיבור נפשות של אור ואהבה נקיה. 

לאט לאט ולאחר שנכחתי בכמה איוונטים שבעצמם היו מסע, האמנות והציור התחילו לקבל נפח בתוך המרחב שריצ'ארד מחזיק ומטפח. אהבתי חיבור זה, הוא היה לי מדויק. וזרמתי. הימים החודשים והשנים עברו ובשנת 2019 שיתוף הפעולה עלה בדרגות. ריצ'ארד הבין שיש משהו שקורה כאן, וכן התממש הרצון והחלום למפגשי סטודיו של מוזיקה וציור נטו. אף פעם לא ידעתי לאן זה יוביל. אבל בתקופת הקורונה התאספנו כל שבועיים בחלקת טבע והייתה מסיבה. תמיד ציירתי את הליינאפ ובמיוחד את הסטים שריצארד ניגן וציירתי סטים של עוד אמנים מדימים שהכרתי דרכו. ולאט לאט ממסיבה לאחרת התחילו להצטבר כמה ציורים ויצירות אשר התפתחו לימים לתפאורה שמלווה כל איוונט של "(432hz)THE ARMY OF FUN" כל ציור זה שיקוף של מסע ועוד מסע, תיעוד וויזואלי מוחשי לצלילים ולחוויה. 

מעוניינים להזמין סדנה? נא כתבו לנו כאן

Get in touch so we can start working together.

  • Facebook
  • LinkedIn

תודה לשליחת הבקשה.

bottom of page